دانشگاه گلرنگ

MBA مدیریت کسب و کارهای استارت آپی

  • زمان برگزاری

    شنبه 1 مرداد

  • مدت زمان برنامه

    1 جلسه 2 ساعته

این محصول بصورت آرشیو بوده و قابل خریداری نمیباشد

نقش مثبت یادگیری دوره MBA گرایش استارت آپی چیست؟

گذراندن دوره MBA کمک می کند ضریب موفقیت شرکت شما را در سالهای اول کار تا 18% را افزایش می دهد. در مطالعه ای که توسط Financial Times انجام شد. نتیجه گیری شده است که 84% از کسب و کارهایی که توسط فارغ التحصیلان MBA راه اندازی شده بودند، پس از سه سال از زمان تاسیس، هنوز در حال کار بودند و تعطیل نشده بودند.

تجزیه و تحلیل شرکت های "تک شاخ" که در ده سال گذشته تاسیس شده اند و در حال حاضر بیش از 1 میلیارد دلار ارزش دارند. نشان می دهد که 33% این شرکتها حداقل یک عضو موسس با مدرک MBA داشته اند و 82% آنها حداقل یک فارغ التحصیل MBA را در تیم اجرایی خود در سطح مدیران میانی بکار گرفته اند.

مطابق تحقیقات سال 2014 شورای پذیرش فارغ التحصیلان مدیریت GMAC مشخص شد که 31% از فارغ التحصیلان MBA کسب و کار را با رویکردی چند ملیتی مدیریت می کنند.

دوره MBA چطور به کارآفرینان کمک می کند؟

محتوی دوره های MBA، مخصوصاً گرایش استارتاپ، با درک جامع و چند بعدی از فعالیت های شرکت ها آماده شده و تدریس می شوند. در این دوره در خصوص سیستم های کنترل مدیریت، استراتژی های بازاریابی و اصول مرتبط با آن، شیوه های برقراری ارتباط با مشتریان و تامین کنندگان، ارزیابی طنجیره تامین، مدیریت استراتژیک منابع انسانی و سایر مفاهیم که برای مدیریت و توسعه ریسک پذیری شرکت حیاتی است، مطالب مهم و کاربردی متعددی ارائه می شود.

دوره های MBA همچنین شما را با روشهای کلیدی راه اندازی کسب و کار و حتی چگونگی آماده سازی یک طرح کسب و کار قابل اطمینان آشنا می کنند.

شناسایی فرصت های استارت آپی  /  تهیه بوم کسب و کار و بیزینس پلن  /  نحوه ی تولید MVP  /  نحوه ارزشگذاری استارت آپ ها  /  مدیریت مال کسب و کارهای استارت آپی  / نحوه بازاریابی برای کسب و کارهای استارت آپی  /  آشنایی با جایزه استارت آپ های برتر ایران

کسانی که ایده دارند و قصد تجاری سازی ان را دارند  /  کسانی که شرکت و فعالیت استارت اپی دارند و قصد توسعه و پیشرفت دارند  /  کسانی که دارای بیزینس هستند و قصد شروع استارت آپی در کنار کار خود را دارند  /  کسانی که علاقمند به کسب و کار استارت آپی هستند  /  همکاران و شاغلین گروه صنعتی گلرنگ که در شرکتی بزرگ و علاقمند به جذب ایده کسب و کار در حال اشتغال هستند.

معرفی دوره MBA-STARTUP

همگان می دانند که این روزها استارت آپ ها جزء موضوعات مهم بشمار می روند. طبق گزارش رسمی بانک جهانی در سال 2018 در شاخص مطلوبیت فضای کسب و کار از بین 190 کشور، ایران در رتبه 124 قرار گرفته. این در حالیه که طبق گزارش رسمی وزارت ارتباطات به طور میانگین هر استارتاپ در ایران، 7 نیروی متخصص داره.

با این وجود چه اقدامی جهت جذابیت اکوسیستم کارآفرینی کشور موثر تر است. استارتاپ ها جهت نتیجه گیری مناسب نیاز به داشتن ایده ای خوب و عملکرد اجرایی مناسب دارد.

اکثر استرتاپ ها در ایران برگرفته از ایده های خوب هستند اما آمار استارتاپ های شکست خورده خیلی بیشتر از حد تصور ماست. حال برای اینکه بتوانیم در استارت اپ خود موفق عمل کنیم و نتیجه رضایتبخش داشته باشیم نیاز به اجرای قوی تر داریم. در اجرای موفق نیز باید علم و هنر این کار را داشته باشیم.

بخشی از این علم و هنر مربوط به تخصص تکنیکال صنعت بوده اما بخش مهمتر آن مربوط به مدیریت کسب و کار است. در ایران اکثرا افراد به وسیله ی تجربه و آزمون و خطا، علم و هنر و بدست میاورند و با این شیوه هم هزینه و زمان زیادی از دست می دهند و هم سختی بیشتری را تحمل می کنند.

پس نتیجه می گیریم اگر راهکاری باشد که بتوانیم علم و هنر مدیریت و زودتر و با متدهای جدیدتر یاد بگیریم احتمال موفقیت در استارتاپ هایی که در ان فعال هستیم را بالاتر میبریم، که این خود نتیجه اش را در کشور یعنی استارتاپ های قوی تر و این یعنی اقتصاد قوی تر در نتیجه تاثیر مثبت در فضای کسب و کار ایران و نهایت رسیدن به هدف اصلی که باعث جذابیت و رونق کسب و کار کشور خواهد شد.

آشنایی با دوره MBA STARTUP

دوره حرفه ای کارشناسی ارشد استارت آپی یا MBA STARTUP یک دوره تخصصی و کاملاً حرفه ای است که توسط دانشگاه گلرنگ و با هدف توامند سازی افراد در زمینه راه اندازی کسب و کارهای استارت آپی تشکل مر گردد.

در این دوره افراد در قالب یک کار علنی و زیر نظر کوچ های مورد تایید هاب استارت آپی دانشگاه گلرنگ، اقدام به راه اندازی و ایجاد کسب و کارهای استارت آپی برای خود نموده و از طریق شرکت در این دوره، موفق به رسیدن دو امتیاز زیر می شوند: اول-آشنایی جهت راه اندازی کسب و کار استارت آپی  /  دوم-دریافت گواهینامه MBA STARTUP از دانشگاه گلرنگ

پیشنهادات ما به شما

وبینار آشنایی با کارت بازرگانی
دوره آنلاین بازاریابی نوین
دوره تربیت اینفلوئنسر
دوره آمورش مکاتبه ای بازاریابی و فروش
دوره چالش های مالیاتی شرکتها ی دانش بنیان