متاورس دنیای جدید و راه های درآمدزایی ، متاورس یک واقعیت مجازی است که در آن افراد می توانند با یکدیگر و با آیتم های دیجیتال سه بعدی ارتباط برقرار کرده و با یکدیگر معامله کنند. این به دنیای مجازی مشترک مربوط می شود که در آن می توان از ارز برای خرید و فروش زمین، آواتار و حتی هویت استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص متاورس دنیای جدید و راه های درآمدزایی با این مقاله از رویدادان همراه باشید.
متاورس به عنوان اینترنت 3.0 web توصیف می‌شود، مکانی که افراد می‌توانند کارهای زندگی واقعی را انجام دهند. مانند ورزش کردن، ملاقات با همکاران یا شرکت در کلاس  اما همه آن‌ها به صورت آنلاین و در واقعیت مجازی است.

متاورس چیست؟ متاورس (Metaverse)، اصطلاحی‌ که برای اولین بار در داستان‌های علمی تخیلی به کار رفته است. متاورس ترکیبی از پیشوند “Meta”، به معنای فراتر، و “Universe” به معنای جهان.

متاورس به دنیا‌های مجازی مشترکی اطلاق می‌شود که در آن زمین، ساختمان‌ها، آواتارها و حتی نام‌ها، قابلیت خرید و فروش دارند و اغلب این خرید و فروش‌ها، به کمک ارزهای دیجیتال صورت می‌پذیرد. در این محیط‌، افراد می‌توانند با دوستان خود به گردش بپردازند، از ساختمان‌ها و مکان‌های مجازی مختلف دیدن کنند، کالاها و خدمات را بخرند و یا این که در رویداد‌هایی مثل کنسرت خواننده های مورد علاقه خود شرکت کنند.

این پدیده در طول همه‌گیری کرونا، با استقبال زیادی رو به رو شد. علت آن هم این بود که قرنطینه و سیاست‌های کار از خانه (دورکاری)، بیشتر افراد را مجبور می‌کرد تا برای کار و تفریح به فضای مجازی روی بیاورند. اصطلاح متاورس، طیف گسترده‌ای از مفاهیم واقعیت‌ مجازی را شامل می شود، از ابزارهای محل کار گرفته تا بازی‌ها و پلت‌فرم‌های اجتماعی.

بسیاری از پلت‌فرم‌های جدید دنیای متاورس، روی فناوری بلاک‌چین پیاده شده‌اند و از ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیر مثلی (NFT) استفاده می‌کنند. به این ترتیب، نوعی جدید از دارایی‌های دیجیتالی را خواهیم داشت، که غیرمتمرکز، مالکیت‌محور و درآمدزا هستند.

چرا متاورس؟ معماری و طراحی جدید و پیشرفته و ایمن، آسان برای ایجاد دارایی های دیجیتال و هویت های مجازی

 

قابلیت همکاری:

به هر کسی اجازه می دهد تا با استفاده از ابزارهایی مانند MetaMask، Remix و Truffle، قراردادهای هوشمند بسازد و آنها را در زنجیره Metaverse مستقر کند. قراردادهای هوشمند از طریق پشتیبانی ارائه شده برای Solidity و همچنین برای هر چیزی که بایت کد EVM کامپایل می شود، سازگار خواهد بود.

امنیت:

اثبات کار (POW برای نهایی شدن) هیچ کمیته رای گیری یا اعتبارسنجی از طریق اثبات سهام (POS )وجود ندارد زیرا کل شبکه هر بلوک را تأیید می کند. بنابراین، این سیستم نه تنها می‌تواند حملات 51 درصدی را کاهش دهد، بلکه توزیع یکنواخت پاداش استخراج را برای سهامداران و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

مقیاس پذیری:

Metaverse از چارچوب مدولار Substrate برای مقیاس‌پذیری بالاتر، توسعه طولانی‌مدت و پشتیبانی برای اتصال برنامه‌ها، خدمات غیر متمرکز استفاده می‌کند. و به دیگر بلاک چین‌های مستقل اجازه می‌دهد با هزینه کمتری متصل شوند، اطلاعات و تراکنش‌ها را مبادله کنند.

دلیل برای خرید ملک در Metaverse: در متاورس نیازی به خرید یک سهم نیست. شما می توانید انتخاب کنید که یک یا چند قطعه با ساختاری بخرید که اغلب به آن املاک می گویند. در اینجا دلیل این است که این یک انتخاب عالی است.

حتما بخوانید:  جانشین پروری و ارتقاء شغلی

امتیاز کلیدی:

سرمایه گذاران املاک و مستغلات Metaverse گزینه های بیشتری نسبت به خرید سهم های تک در پلت فرم های متاورس خود دارند. برخی در حال انتخاب املاک، گروه بندی زمین ها و ساختمان ها هستند. پیدا کردن ملک مناسب می تواند کمی کار بیشتر باشد، اما همچنین می تواند نتیجه خوبی داشته باشد.

سرمایه گذاران املاک و مستغلات در اشکال و اندازه های مختلف هستند. برخی می خواهند پول خود را برای کار در ساختمان های آپارتمانی بگذارند. برخی دیگر چیزی کمی صنعتی تر را ترجیح می دهند. و برخی می خواهند پول خود را در زمین دیجیتال بگذارند. متاورس در حال حاضر فضایی تقریباً گسترده برای سرمایه گذاری است. اما صرفاً به دلیل باز بودن آن به این معنی نیست که خالی است یا تنها چیزی که می توانید در آنجا بخرید زمین مجازی است.

در واقع، املاک متاورس در انواع مختلفی نیز وجود دارد. همانطور که متاورس شروع به جذب سرمایه گذاران می کند، پیشنهادات بسیار متنوع تر می شوند. لازم نیست فقط مقدار زیادی بخرید، می‌توانید یک ملک نیز بخرید، که می‌تواند گروهی از زمین‌های خالی باشد که در کنار هم قرار گرفته‌اند و یا، جالب‌تر، یک سازه از پیش ساخته شده و زمینی که روی آن قرار دارد. .

بسته به اهداف سرمایه گذاری شما، املاک می توانند سرمایه گذاری های واقعا خوبی باشند. در اینجا سه دلیل وجود دارد که باید یکی را بخرید.

این یک میانبر برای رویاهای دیجیتال شما است:

بسیاری از مردم زمان و انرژی زیادی را برای خرید یک قطعه زمین و بهبود آن با هر آنچه که تصور می کنند باید وجود داشته باشد، سرمایه گذاری می کنند. و برای آنها، این هم کار عشقی است و هم اقدامی هدفمند در بیان درک خود از فرهنگ پلت فرم متاورس خود. اگر در دنیای متاورس تازه کار هستید یا صرفاً به این دلیل هستید که می‌خواهید بدون اینکه واقعاً بخشی از جامعه باشید سرمایه‌گذاری کنید (بدون قضاوت)، می‌توانید با خلاقیت‌های دیگران شروع کنید.

می تواند در پول شما صرفه جویی کرد:

نه تنها در زمان و تلاش خود صرفه جویی می کنید تا یاد بگیرید چگونه از نرم افزار سازنده داخلی برای انتخاب ملکی که مطابق با اهداف سرمایه گذاری شما در متاورس باشد، در وقت شما صرفه جویی می کند. و شما را سریعتر راه اندازی می کند به علاوه اغلب می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. شما نیازی به استخدام یک معمار متاورس یا یک طراح دیجیتال ندارید زیرا همه چیز آماده است. عیب یابی نیز ضروری نیست. بنابراین شما از این مزیت خواهید داشت که می دانید محیط از قبل به درستی کار می کند.

علاوه بر این، برای ورود به متاورس دنیای جدید و راه های درآمدزایی در بسیاری از موارد، می توانید با انتخاب یک ملک درآمد کسب کنید. زیرا ممکن است بتوانید چندین ملک را همراه با ساختار خود به دست آورید. قسمت مورد نیاز خود را نگه دارید و بقیه را به یک خریدار زمین متاورس دیگر بفروشید همه برنده می شوند!

املاک می تواند اولین سرمایه گذاری خوبی برای خریدارانی باشد که تازه وارد متاورس شده اند. اگر به دنبال خرید اولیه در متاورس با ایده خرید و نگهداری هستید ملک، انتخاب واقعا خوبی است. تا زمانی که تحقیق کنید تا مطمئن شوید ملکی که انتخاب کرده اید مورد علاقه اجاره کنندگان یا بازدیدکنندگان بالقوه خواهد بود. املاک مجازی در اختیار خواهید داشت.

حتما بخوانید:  پیامک تبلیغاتی و اثربخشی آن در تبلیغات

با سرمایه گذاری بیشتر در متاورس ممکن است بخواهید کمی روایت را تغییر دهید و چیزی واقعاً منحصر به فرد را از ابتدا ایجاد کنید. با استفاده از آن خرید اصلی به عنوان وثیقه برای وام مسکن متاورس یا به عنوان یک ساختار لنگر برای یک امپراتوری املاک متاورس می باشد.

انتخاب یک ملک بر روی یک لات به شما سهم بیشتری در پلتفرم متاورس انتخابی شما می دهد و همچنین می تواند به معنای بازدهی بیشتر در طول زمان با حداقل تلاش اضافی باشد.

کجا می توان در حال حاضر 1000 دلار سرمایه گذاری کرد قبل از اینکه به سرمایه گذاری فکر کنید، باید این را بشنوید.

وقتی تیم تحلیلگر ما نظر مثبت به سرمایه گذاری داشته باشد، می تواند برای گوش دادن هزینه کنند. به هر حال، خبرنامه ای که آنها برای بیش از یک دهه اجرا کرده اند Motley Fool Stock Advisor، بازار را چهار برابر کرده است و آنها به تازگی آنچه را که به عقیده آنها 10 فرصت طلایی برای سرمایه گذاران در حال حاضر را فاش کردند و یکی از این فرصت های طلایی خرید از پلتفرم متاورس خود است.

همچنین از فهمیدن اینکه چه نوع زیبایی شناسی در آن دنیا معنا دارد، صرفه جویی خواهد شد. شما همچنان باید بالاترین و بهترین استفاده از ملک را برای بهترین نتایج مالی در نظر بگیرید، اما در این مورد زمان در واقع پول است.

راه های کسب درآمد از متاورس

آیا برای متاورس آماده هستید؟

تصور کنید یک کسب و کار دارید و وب سایت ندارید. به احتمال زیاد شما بی‌ربط خواهید شد. عدم حضور در متاورس در سال‌های آینده شما را به همان اندازه که امروز وب‌سایتی ندارید بی‌ربط می‌کند و حداقل به رقبای شما برتری می‌دهد.تصور کنید با تجربه‌ای که حتی بهتر از زندگی واقعی‌تان است، از خانه خود به جلسات کاری می‌روید، و این به این دلیل است که Metaverse می‌تواند رابطی به همان اندازه یکپارچه و ساده مانند واقعیت ارائه دهد، اما بهبود یافته است.

متاورس و ارزهای دیجیتال چگونه به هم می‌رسند؟

در پشت صحنه متاورس، تقاضای شدیدی برای هویت‌سنجی بدون مجوز، خدمات مالی و مبادله

سریع وجود دارد. ما می‌دانیم که در متاورس، داده‌ها باید ذخیره شوند و در اختیار میلیون‌ها یا شاید حتی میلیارد‌ها نفر قرار گیرند. پاسخ به این نیاز و تقاضای شدید، قطعا در تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال نهفته است.

بلاک‌چین در متاورس نقشی اساسی دارد بلاک‌چین به زبان ساده، یک پایگاه داده است که در شبکه‌ای از رایانه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

هنگامی که یک سابقه به زنجیره اضافه می‌شود، تغییر آن بسیار دشوار است. برای اطمینان از یکسان بودن همه نسخه‌های پایگاه داده، شبکه به طور مداوم بررسی‌هایی را انجام می‌دهد. بلاک‌چین در فناوری به کار رفته در ارز‌های دیجیتالی مانند بیت‌کوین استفاده شده است. اما بسیاری از کاربردهای احتمالی دیگر این فناوری، هنوز در حال ظهور و توسعه هستند.

شرکت‌هایی مانند Decentraland و The Sandbox دنیاهایی مجازی را ایجاد کرده‌اند که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند، تا بازیکنان بتوانند ساختارهایی، مانند باشگاه‌های مجازی و پارک‌های موضوعی ایجاد کرده و از آنها درآمد کسب کنند.

در پلت‌فرم Decentraland، ارز مورد استفاده MANA است که در صرافی‌هایی مانند کوین بیس و کوکوین قابل خرید است. حتی باشگاه‌هایی در  Decentraland وجود دارد که می‌توانید با استفاده از MANA بازی کنید و دیلر‌هایی نیز آن‌جا حضور دارند که با ارز MANA دستمزد می گیرند.

حتما بخوانید:  مزایای دانش بنیان شدن شرکت های چیست؟

NFTها نیز نقشی اساسی در متاورس metaverse ایفا می کنند. و به افراد مالکیت کامل کاراکتر‌های آن‌ها، آیتم‌های جمع‌آوری شده در بازی و حتی زمین‌های مجازی را می‌دهند. NFT یک ملک مجازی 259 قطعه‌ای در Decentraland اخیراً به قیمتی بیش از 900،000 دلار فروخته شد که بالا‌ترین قیمت فروش را تا به امروز به خود اختصاص داده است.

در نهایت، خرید و فروش کالا‌های مجازی از بازی‌ها و جهان‌های مختلف، در بازار‌هایی یکپارچه، امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین ممکن است کسی بتواند قطعه زمین مجازی خود را در دنیای Decentraland بفروشد و از عواید مالی آن، مثلا برای خرید پوسته‌های (Skins) فورت‌نایت استفاده کند. ارز‌های دیجیتال می‌توانند به عنوان تنها پول قانونی مورد استفاده در متاورس تبدیل شوند و در کنار آن، همه اشیاء مجازی و اقلام نامشهود و انتزاعی دیجیتال، در غالب ان اف تی عرضه میشود .

آینده متاورس چگونه رقم خواهد خورد؟

هنوز مشخص نیست که یک متاورس واقعی، که به طور کامل زندگی واقعی را به تصویر می‌کشد، چقدر امکان پذیر است یا این که چقدر طول می‌کشد تا ساخته شود. بسیاری از سیستم‌عامل‌های متاورسی مبتنی بر بلاک‌چین، هنوز در حال توسعه فناوری واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) هستند. که به کاربران این امکان را می‌دهد تا در فضایی مجازی، تعامل کامل داشته باشند.

غول حسابداری و مشاوره PwC، پیش‌بینی می‌کند که فناوری‌های VR (واقعیت مجازی) و AR (واقعیت افزوده) تا سال 2030، 1.5 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کنند. درحالی‌که در سال 2019 سهم آن‌ها فقط 46.5 میلیارد دلار بود.

متاورس دنیای جدید و راه های درآمدزایی ، شرکت‌های بزرگ فناوری در حال ورود سراسیمه به این عرصه هستند. فیس بوک، Google و Alphabet Inc و Microsoft Corp در راستای رشد پیش‌بینی شده برای شرکت‌های فعال در حوزه پردازش ابری و واقعیت مجازی، شروع به سرمایه‌گذاری در این زمینه‌ها و شرکت‌های بخصوص مشابه کرده‌اند.

هدف متاورس چیست؟

Metaverse می خواهد نحوه تخصیص و کسب درآمد از منابع مدرن را تغییر دهد. برای قرن‌ها، اقتصادهای توسعه‌یافته با کمیابی نیروی کار و املاک و مستغلات تغییر شکل داده‌اند. تحت متاورس، کارگران بالقوه ای که زندگی خارج از شهرها را انتخاب می کنند. می توانند از طریق نیروی کار مجازی در اقتصاد شرکت کنند. همان طور که هزینه‌های مصرف‌کننده بیشتر به سمت کالاها، خدمات و تجربیات مجازی سوق پیدا می‌کند. ما همچنین شاهد تغییرات بیشتری در محل زندگی‌مان، زیرساخت‌ها و این که چه کسی کدام وظایف را انجام دهد، خواهیم بود. به عنوان مثال، کسب طلا Gold farming را در نظر بگیرید. اندکی پس از ظهور اقتصادهای تجاری درون بازی، بسیاری از بازیکنان که اغلب توسط یک شرکت بزرگ تر و معمولاً در کشورهای کم درآمد استخدام می شوند. یک روز کاری را صرف جمع آوری منابع دیجیتال برای فروش در داخل یا خارج از بازی می کردند. این فروش ها معمولاً به بازیکنان با درآمد بالاتر در غرب بود. در حالی که این «کار» معمولاً ساده، تکراری و محدود به چند کاربرد است، تنوع و ارزش آن مانند خود متاورس افزایش خواهد یافت.

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوای رویدادان

امتیاز به مطلب

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *