یک فاکتور بسیار مهم برای تمام شرکت هایی که در زمینه مارکتینگ و فروش محصولات فعالیت می کنند، مبحث تبلیغات و چگونگی عرضه کالاست. یکی از روش هایی که امروز بسیار مورد استفاده و محبوبیت فرار گرفته، تبلیغات معکوس. برای استفاده ار این روش با رویدادان همراه باشید.روش بازاریابی یا تبلیغات معکوس چیست؟ این شیوه تبلیغاتی با به کارگیری از متدهای روانشناسی توانسته به یکی از روش های قدرتمند جهت عرضه و ارائه محصولات تبدیل شود. بسیاری ار کمپانی های مختلف برای آگاهی بیشتر افراد و جذابیت معرفی محصولات یا خدماتشان از این مدل تبلیغات بیسار استفاده می کنند.

تبلیغات معکوس چیست؟

در واقع تبلیغات معکوس نوعی بازاریابی است که در آن به جای اینکه بازاریاب، شرکت یا کمپانی به دنبال مشتری و مصررف کننده باشد، مشتری تشویق می شود که خود به دنبال کمپانی یا محصول مورد نظر برود.

استراتژی این نوع بازاریابی از روانشناسی معکوس کمک گرفته است. بدین ترتیب که ابتدا با موضع گیری هدفمند نسبت به مشتری، توجه آنها را به کالای خود جلب کرده، سپس به فروش آن می پردازد.

گاهی اوقات این نوع تبلیغ می تواند با متفاوت بودن، نظر کاربر را به خود جلب کند. و شانس بالایی وجود دارد که ان فرد به مشتری ثابت شما تبدیل شود.

تبلیغات معکوس چگونه کار می کند؟

در این نوع بازاریابی، فروشندگان اجباراً باید به دنبال مصرف کننده بگردند و با روش های مختلف محصول خود را به مشتری بفروشد درست مثل بازاریابی سنتی که برپایه تحمیل و اجبار کار می کرد.

اما در بازاریابی معکوس روال کار کاملاً متفاوت است. در این روش، فروشنده با ارائه کامل ویژگی ها و دستورالعمل ها، راهنمایی های لازم جهت خرید محصولات، اعتماد مصرف کنندگان را جلب می کند.

حتما بخوانید:  چطور با تبلیغات همسان بردمان را تضمین کنیم؟

در این روش فروشندگان با در اختیار گذاشتن اطلاعات مختلف از محصول و همچنین با ایجاد یک دغدغه و سپس ارائه راه حل آن طبیعتاً کالای مورد نظر است. که توجه مصرف کننده را به خود جلب کند.

همچنین با به کارگیری روش های مختلف، باید احساسات و عواطف مشتری را نسبت به اینکه شرکت به مصرف کننده خود اهمیت می دهد و همیشه رضایت و سلامت مشتری اولویت دارد، توجه مشتری را به محصول معطوف کند.

 

چطور از بازاریابی معکوس استفاده کنیم؟

به طور کلی تبلیغات معکوس از سه مرحله کلی تشکیل شده است که عبارتند از:

1.شناخت شدن توسط مشتری

2.ارائه اطلاعات مناسب و خدمات فروش محصول

3.آگاهی از تقاضا و نیازهای مشتری

در انتها به شرح چند تاکتیک مهم و مفید برای انجام هرچه بهتر مراحل گفته شده می پردازیم.

سعی کنید خود را جای مشتری قرار داده و نیازها و خواسته های مصرف کننده را از دید او و دغدغه ها را برسی کنیم. سپس بر اساس آن محصول مناسب را به آن عرضه کنیم.

نحوه ارائه خدمات و تبلیغات باید ساده و بدون پیچیدگی و قابل فهم باشد. تا مصرف کننده به راحتی بتواند انچه را که دنبالش است پیدا کند.

در بازاریابی معکوس از ابزارهای مختلف مانند: کاتالوگ دیجیتال، نظرسنجی ها جهت مقایسه با رقبا و توصیه های مختصصین جهت جلب اعتماد مشتری استفاده کنید.

از تبلیغات اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ) استفاده کنید. و از این طریق مشتری می تواند از محصولات جدید، قیمت و سایر خدمات شما به صورت لحظه ای آگاه کنید.

حتما بخوانید:  پیامک تبلیغاتی و اثربخشی آن در تبلیغات

ارتباط خود را با مشتریان حفط کرده و به طور مداوم از عملکرد و نتایج استفاده از محصولات اگاه شوید. و این کار باعث می شود نقاط قوت و ضعف محصولات را شناخته و اعتماد مصرف کننده جلب شود.

برعکس بودن تبلیغات شما می تواند حس کنجکاوی را در میان مشتریان بالقوه ایجاد کند. با این شرایط، شانس بیشتری خواهید داشت تا آنها را به مشتریان وفادار برند خود تبدیل کنید. با استفاده از این نوع تبلیغات می توانید به ساخت برند شخصی خود کمک کنید.

از تبلیغات معکوس بهتر است در کجا استفاده شود؟

این روش عملکرد بسیار خوبی دارد و تقریباً جایگزین روش های سنتی شده است. اما باید در نظر داشت که همیشه و در همه جا نمی توانید از این روش استفاده کنید. در وبینار رایگان برعکس تبلیغات کن به شما آموزش می دهیم که در چه موقعیت هایی تبلیغات معکوس بهتر پاسخ می گیرید.

جمع بندی روش بازاریابی یا تبلیغات معکوس چیست؟

تبلیغات برعکس به عنوان یک روش علمی و کاربردی در نظر گرفته می شود. به دلیل استفاده از شیوه های فریبکارانه ای که انواع روش های تبلیغات از آنها استفاده می کنددف مردم نسبت به تبلیغات دید خوبی ندارند.

بازاریابی معکوس با استفاده از روش های صحیح و مشتری مداری توانسته نظر شرکت های بزرگ را به خود جلب نماید. فروشندگان از این روش توانسته اند اعتماد مشتریان را جلب کرده و به افزایش درآمد شرکت کنندگان کمک نمایند.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

امتیاز به مطلب

6 دیدگاه ها

    • سلام جناب کاظمی روز بخیر بله حتما در روش بازاریابی یا تبلیغات معکوس شما نیاز نیست ویژگی خاص محصولات و یا خدماتتون بگید بلکه می بایست بصورت غیر مستقیم به اون ویژگیتون اشاره کنید. ما توضیحات بیتشر در این خصوص در وبینار رایگان برعکس تبلیغ کن بصورت کامل آموزش میدیم که 25 خرداد 1400 برگزار می شود. لطفا در این وبینار که رویدادان برگزار می کند شرکت کنید.

  • بسیار جالب بود ممنون من در خصوص اصول تبلیغات بخواهم دوره برگزار کنم با مجموعه شما به چه صورت است؟ باید چی کار کنم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *