کاریزما و کاریزمای ظاهری مختص چه افرادی است؟

کاریزما و کاریزمای ظاهری چیست و چه افرادی دارای این شخصیت می باشند؟

کاریزما و کاریزمای ظاهری اصطلاحاً به کسی گفته می شود که دارای قدرت رهبری فوق العاده است. این افراد با استفاده از نیروی توانایی شخصی خود می توانند تاثیر عمیق و استثنایی بر پیروان خود بگذارند. با این مقاله از رویدادان همراه باشید.کاریزما و کاریزمای ظاهری یا همان رهبری کاریزماتیک یا رهبری مبتنی بر جاذبه ی استثنایی به گونه ای است که توانایی ها صرفاً از نیروی شخصیت و تعهد فرد سرچشمه می گیرند. در این نوع رهبری، رابطه، بدون استفاده از پاداش های مالی و اعمال زور برقرار می شود.

برای یک سخنرانی خوب، پیش از استفاده از زبان بدن در سخنرانی یا استفاده از تکنیک های سخنرانی خوب و سازنده، توجه به وضع ظاهر، حالت های ناشی از عادات غذایی، مصرف متعادل کافئین، لباس راحت ولی مقبول و پسندیده لازم است.گرچه نمی توان صرفاً با دیدن ظاهر در مورد کسی قضاوت کرد، اما می توان ظاهر را در بخشی از قضاوت ها دخالت داد.

کاریزما و کاریزمای ظاهری در افراد بصورتی است که اغلب ظاهری پسندیده دارد و به طور کلی برای کاریزماتیک بودن در سخنرانی باید لباسی کاملاً اندازه و متناسب با بدن پوشید. مهم تر از آن حالاتی است که به واسطه ی عادات غذایی ایجاد می شود.

یک سخنران خوب و کاریزمایتک بسیازر سرزنده، سبک و سرحال حاضر می شود. فردی که مدام تمایل به نشستن داشته باشد، از نظر مخاطبان کاریزماتیک نیست. همچنین یک سخنران واقعی، پیش از هر چیز خواب کافی و با کیفیت دارد و آرامش خود را حفظ می کند. و مهمترین نکته برای یک سخنران دمای بدن اوست که باید با تمام وقایع هماهنگ باشد.

شخصیت افراد کاریزماتیک را بشناسید

در مباحث سخنرانی، متقاعد ساختن مخاطب فرآیندی مهم و استراتژیک است و با توجه به این که ترغیب کردن دیگران به انجام کاری که در این مورد، شامل ترغیب کردن مخاطب به گوش دادن به سخنرانی است، فعالیتی پیچیده می باشد و قابل تبدیل به فرمول ها و تکنیک های ساده نیست.

مطمئناً نمی توان انتظار داشت که با خواندن چند کتاب و مقاله، اسرار و رازهای جادویی تسخیر قلب ها فراگرفته شود، ولی اگر اصول ان را فراگرفته و با فراست آن ها را به کار ببندید، قادر خواهید بود در ذهن و قلب شنوندگان بیش تر نفوذ کنید.

از آن جایی که متقاعد ساختن، به تغییر باور و نگرش افراد مربوط می شود، عوامل مختلفی در آن تاثیر می گذارند که در مقاله بعدی به یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در فرآیند ترغیب که اعتبار است پرداخته می شود.

نتیجه گیری:

شخصیت افراد کاریزماتیک که در مقاله گذشته هم به آن پرداخته بودیم شخصیت بسیار منحصر به فردی است که درون هر انسانی نیست ولی می توان با رعایت اصول و تمرین آن ها این شخصیت به فردی کاریزما تبدیل شویم.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

نظرات

۶ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *