همه افراد کارآفرین هستند به چند دلیل

تمام انسان ها کارآفرین هستند

همه افراد کارآفرین هستند حتی شما یک کارآفرین چشم به جهان گشودید. اما این بدان معنا نیست که به دنیا آمدید تا شرکت و یا کارگاهی تاسیس کنید. زیرا تنها معدودی از افراد برای پایه گذاری یک شرکت و آغاز کسب و کار تازه آمادگی دارند. با این مقاله از رویدادان تا انتها همراه باشید.همه افراد کارآفرین هستند ، به بیانی دیگر پایه گذاری یک حرفه ی مستقل و مشخص قبل از هر چیز چارچوب ذهنی خاص، اشتیاق سوزان و اعتماد به نفس فراوان می طلبد که همه از آن برخوردار نیست؛ با وجود این همه ی ما از قابلیت آفرینندگان و زایندگی یهره مندیم.

در واقع شور و انگیزه برای آفرینش کارهای نوظهور و ابتکاری در DNA و یا آرایش ژنتیکی مان مستقر و در یکایک یافته های تن مان جاری است. بر این اساس ما در باطن از بهترین کیفیات و ممیزات برای نوآوری بهره مندیم.

همان گونه که بزرگان کی گویند انسان های اولیه که در غار زندگی می کردند برای تامین قوت و غذا و ادامه ی حیات ناگزیر به ذهن کارآفرین خویش توسل جسته و ابزار و امکاناتی را ابداع کردند؛

بتدریج با مشاهده ی هزاران تجربه متفاوت دامنه ی دیدشان وسعت یافته. در قلمروهای مجهول و ناشناخته ای که هیچ تضمینی برای آن نبود گام برداشته و درهای تازه ای را به روی خود گشودند.

اما بتدریج و طی قرون متمادی این استعداد از نظرها دور و پوشیده ماند، زنگار گرفت و سفت و سخت شد. اغلب افراد فراموش کردند که در باطن کارآفرین هستند. چون تنها بخشی از ماهیت خود را به رسمیت می شناختند و در آن سطح بالایی که در در توان شان بود عمل نمی کردند اغلب به عنوان نیروی کار مورد بهره برداری قرار گرفتند.

اما اکنون جهان سرشار از نمونه های شگرفت و جالب از زنان و مردانی است که با تصمیم و اراده رویا و فکری را در خاطر پرورانده و تفکر کارآفرینانه را به فعالیت واداشته اند. و شما نیز برای تطبیق با شرایط کنونی و مقابله با چالش های زندگی مدرن ضرورت دارد.

با توسل به اصول و قواعدی– که در این کتاب به آنها اشاره می شود – از سطح بگذرید، به ژرفای وجودتان نفوذ کنید و غرایز کارآفرینانه خویش را، که سالیان سال راکد و دست نخورده باقی مانده کشف کرده و از آنها برای آفرینش کارهای بدیع و نوظهور استفاده کنید.

صرفنظر از این که شما دکتر، معلم، وکیل، مهندس و یا پیشه ور هستید، ضرورت دارد نخست خود را یک کارآفرین به حساب آورده و تردید نکنید به محض اتکاء به غریزه ی کارآفرینی خویش، پرتو این نور ذهنتان را روشن و طرح دقیق و روش های تحقق آن را بر شما معلوم خواهد ساخت.

نتیجه گیری:

آنچه در این مقاله آورده ایم تکنیک ها، تاکتیک ها و مهارت هایی است که برای تطبیق با شرایط کار کنونی و آینده به شدت به ان نیاز دارید.

موفقیت شما در آینده مستلزم آن است که نخست به قابلیت گسترش و پرورش و شکوفایی ذهن خلاقه خویش و تبدیل شدن به آنچه در توان تان است اعتقاد داشته باشید و سپس راهکارهای نهفته در مقاله همه افراد کارآفرین هستند را به روشنی درک و از انها پیروی کنید.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *