تکنیک های ایجاد جذابیت در صحبت

تکنیک های ایجاد جذابیت در صحبت یعنی به عبارتی، این افراد توانسته اند از این آموزش دادن صدای شان مخاطب جذب کنند

تکنیک های ایجاد جذابیت در صحبت را با یک مثال آغاز می کنیم که برخی از افراد آن قدر جذاب صحبت می کنند که محال است از نشستن پای صحبت های شان خسته شوید. بسیاری از افرادی که جذاب صحبت می کنند، بخش قابل توجیهی از این جذابیت را مدیون صدای شان هستند. با ما در این مقاله از رویدادان همراه باشید.تکنیک های ایجاد جذابیت در صحبت یعنی به عبارتی، این افراد توانسته اند از این آموزش دادن صدای شان مخاطب جذب کنند. هرکس می تواند با رعایت نکات و انجام تمریناتی که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم، صدایش را در مدتی نسبتاً کوتاه به صدای دلپذیر تر از انچه که هست، تبدیل کند.

تکنیک های ایجاد جذابیت در صحبت که برای رسیدن به آن، تمرینات زیر لازم اجرای می باشد:

انجام تمرین های آوازی

تمرین با صدای بلند

رسا و واضح صحبت کردن

شمرده صحبت کردن

تنفس عمیق

صاف نشستن و ایستادن

صحبت با گام کنترل شده

صحبت کردن با انرژی و پرحرارت

ضبط صدا

کمک گرفتن از مربی صدا

لبخند به هنگام صحبت

نکته: یادتان باشد در حالت نشسته یا حتی ایستاده صحبت می کنید، پشت تان صاف باشد و قوز نکنید. سرتان را بالا و شانه های تان را به سمت عقب بگیرید تا راحت تر بتوانید نفس عمیق بکشید و صدای جذاب تری پیدا کنید. صاف نشستن و بدون قوز ایستادن به افزایش اعتماد به نفس نیز کمک می کند.

دم و بازدم خود را طوری تنظیم کنید که در پایان جملات دم بگیرید و با مکث کوتاهی که ایجاد می شود به مخاطبین تان فرصت بدهید تا محتوای کلام تان را هضم کند. البته اگر نفس عمیق بکشید، دیگر مجبور به نفس گیری مداوم بین جملات نخواهید بود و می توانید بی درنگ به جمله ی بعدی بروید.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *