اصول فن بیان تغییر جملات منفی به مثبت

اصول فن بیان یعنی با بهره گیری درست از کلمات و انرژی آن ها، می توان انرژی مثبت را گسترش داد

اصول فن بیان در واقع، کلمات عقاید شکل گرفته و افکار بیان شده هستند. به عبارت ساده آنچه گفته می شود، در واقع فکری است که بیان می شود. کلمه ها و اندیشه ها دارای امواج نیرومندی هستند که به زندگی و امورمان شکل می دهند.اصول فن بیان یعنی با بهره گیری درست از کلمات و انرژی آن ها، می توان کلمات و اصطلاحات مثبت و در نتیجه انرژی مثبت را در سطح جامعه گسترش داد. امروزه ثابت شده است که کلمات منفی، نیروی منفی به سمت مخاطب می فرستند و حتی می توانند او را به سمت نیروهای منفی و بیماری سوق دهند.

به طور مثال وقتی به ما می گویند: خسته نباشی، در اصل خستگی را به یاد ما می آورند و ناخودآگاه احساس خستگی می کنیم. بنابراین، وقتی می شود به کمک کلمات خوب، حال خوب داشت و این حال خوب و نیروی مثبت و سازنده را به دیگران نیز انتقال داد، منطقی نیست از کلمات و اصطلاحات منفی استفاده کنیم.

استفاده از کلمات مناسب و خوب یکی از جنبه های فن بیان است که در این قسمت از مقاله رویدادان به آن پرداخته می شود و برای تبدیل عبارات منفی و ناخوشایند، به اصطلاحات و کلمات مناسب تر پیشنهاداتی داده می شود.

به جای پدرم در آمد – خیلی راحت نبود

به جای خسته نباشی – خداقوت

به جای دست تان درد نکند – ممنون از محبت شما، سلامت باشید

به جای ببخشید مزاحم تان شدم – متشکرم از این که وقت خود را در اختیار من گذاشتید

به جای گرفتارم – در فرصت مناسب با شما خواهم بود

به جای دروغ نگو – راست می گویید؟ راستی؟

به جای خدا بد ندهد – خدا سلامتی بدهد

به جای قابل ندارد – هدیه ای برای شما

به جای شکست خورده – با تجربه

با جای فقیر هستم – ثروت کمی دارم

به جای بد نیستم – خوب هستم

به جای دارد نزن – آرام باش

یهتر است بگوییم: سلام به روی ماهت! چقدر خوشحال شدم تو را دیدم! و… بیان این عبارت منفی گفته شده، نه تنها انرژی خوب و مثبت را به مخاطب منتقل می کند، بلکه آن بار منفی و آکنده زا گله و شکایت را نیز در خود نهفته ندارد و بیان این عبارت نوعی اعتماد به نفس را نیز به مخاطب القاء می کند.

نباید فراموش کرد، که در هر شرایط باید سپاس گذار خدا بود، چرا که در هر موقعیتی، حتی بدترین شکل آن، جنبه های مثبتی نیز وجود دارد و چنانچه عمیق تر به موضوع نگاه کرده شود، می توان به این نکته پی برد که شرایط می توانست حتی بدتر باشد.

اگر تحت هر شرایط، نیمه ی پر لیوان را ببینیم، هم خودمان آرامش بیش تری خواهیم داشت، هم با دیدگاه های مثبت و ارسال امواج مثبت از خودمان به محیط اطراف می توانیم شرایط بد را به نفع خودمان تغییر دهیم.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *