دانشگاه گلرنگ

دومین دوره ی جایزه استارت آپی استاد محمدکریم فضلی

  • زمان برگزاری

    چهارشنبه 7 اردیبهشت

  • مدت زمان برنامه

    مهلت ارسال آثار:پایان اسفند ماه 1400

این محصول بصورت آرشیو بوده و قابل خریداری نمیباشد

آشنایی با استاد محمد کریم فضلی (کارآفرینی از نگاه استاد محمد کریم فضلی) 

به جرات می توان گفت کارآفرینی ، جمع ویژگی های متضادی است که لازم است درقالب ترکیبی ژنتیک و چند وجهی دریک فرد جمع شده و تبدیل به پدیده ای شود که ما از وی به عنوان کارآفرین ملی و شاخص یاد می کنیم .

در این میان ، حضور در عرصه ی کارآفرینی بدون توجه به اصول و مبانی پایه ای و عمیق فکری و نظری مثل ساختن عمارتی در آب و بدون بن وریشه می ماند. از این دیدگاه می توان گفت که کارآفرینی ، بسان ایجاد یک امپراتوری است که قبل از هرچیز ، باید مبانی فکری وایدئولوژیک آن پایه گذاری شده وسپس آنرا به دنیا آورد.

در اولین برداشت می توان گفت که کارآفرینی یک نظام هماهنگ و سیستماتیک از مجموعه ی رویکردها وباورهایی است که کارآفرین ساز است .

به زعم ما ، عدم توجه به این ریشه ها (اصول ومبانی ) ، بسان ساختن عمارت و امپراتوری کارآفرینی برروی زمین سستی است که هر آن احتمال فرو ریختن آن وجود دارد وآن دسته از کارآفرینانی که در این عرصه به مبانی کارآفرینی پرداخته ودر این زمینه ممارست نموده وماهر شده اند ، قطعا شانس بیشتری برای موفقیت در دنیای کارآفرینی نسبت به بقیه ی افراد خواهند داشت . زیرا اصول کارآفرینی زیر ساخت فلسفی وجهان بینی کارآفرینی است که می تواند هم در ساخت وهم در حفظ امپراتوری کارآفرینی بسان ابزاری قوی وکارآمد در اختیار کارآفرینان قرار بگیرد .

این مهم ترین برداشت و مهم ترین آموزه از رفتار کارآفرینانه ی مرحوم استاد حاج محمد کریم فضلی درفرآیند بنیانگذاری گروه صنعتی گلرنگ و بن مایه ی عملکرد این سازمان افتخار آفرین ایرانی در سال های اخیر است .

درک و ودانش عالی استاد از مبانی کارآفرینی و رعایت  کامل و جامع اصول کارآفرینی توسط ایشان چارچوبی مناسب و ساختار یافته برای دیدن و خلق فرصت ها ونیز آمادگی برای  مواجهه ی موثر با چالش های پیش روی مدیران و کارکنان گروه صنعتی گلرنگ گشود .

کاربرد و  عدم تخطئی از اصول کارآفرینی ، چراغ راه ایشان در سفر کارآفرینی شد . سفری که هر روز آنرا بهتر وکامل تر و  هیجان انگیزتر پیمود.

برای ما که مشتاق الگو گرفتن از بزرگان کارآفرینی و کسب وکار هستیم  فرض و واجب است که این اصول را فرابگیریم و به آنها توجه و با آنها زندگی کنیم . چرا که آدمی با جهان بینی وفلسفه ی خود زندگی می کند وکارآفرین بدون داشتن جهان بینی مناسب وهمه جانبه وقوی ، امکان وشانس ساخت یک امپراتوری قوی وبزرگ را ندارد .

اصول کارآفرینی گروه صنعتی گلرنگ که توسط استاد محمد کریم فضلی بنیان گذاشته شده و سپس توسط جانشین شایسته وخلاق ایشان یعنی آقای دکتر مهدی فضلی تکمیل ، بازمهندسی و با شرایط روز فضای کسب وکار ایران تطبیق داده شد ، سیستم عامل مناسب و تکرار شونده و مقیاس پذیری را در گروه صنعتی گلرنگ به ارمغان آورده است که اثر خارق العاده ی آنرا در همه ی کسب وکارهایی که این گروه صنعتی داراست و یا وارد آنها می شود شاهد هستیم . این گروه صنعتی با بازآفرینی و خلق یک الگوی مناسب واثربخش بومی کارآفرینی و کسب وکار ، توانسته الگویی موفق از کارآفرینی سازمانی را در محیط کسب وکار ایران ارائه ودراین مورد تبدیل به ترازی قابل استناد  برای سایر کارآفرینان شود .

این الگوی کارآفرینی ،  ضمن خلق شخصیتی منحصر به فرد از گروه صنعتی گلرنگ وفرهنگ سازمانی آن ، قواعد وچگونگی تعامل آنها با افراد وپدیده های پیرامونی کسب وکار و کارآفرینی را تعریف وبه روابط متعامل آنها با گلرنگ رنگ وبوی موفقیت وپیشرفت و رشد بخشیده است 

اصولی که مرحوم است. استاد  محمد کریم فضلی در گروه صنعتی گلرنگ پایه گذاری نموده است ، ریشه ها و بنیانی محکم در اختیار مدیران وکارکنان این سازمان خلاق ونوآور ایرانی قرارداده است تا باوجود چالش های متعدد ومتنوع موجود در محیط کسب وکار ایران ، جذب ، تطبیق پذیری و برگشت پذیری نسبت به این چالش ها را جزء لاینفک فرهنگ کارآفرینی و امتیاز ویژه آن تبدیل نماید .

همه ی اینها خود ، به ایجاد یک فرهنگ و توان خاص تاب آوری  در گروه صنعتی گلرنگ و شرکت های وابسته به آن کمک شایان توجهی نموده است .

فرهنگی که استاد بنیانگذار آن بوده اند  ، به مدیران و کارکنان این گروه صنعتی کمک کرد تا به اتکای آنها در مواجهه ی کامل واثربخش با چالش های درونی و بیرونی محیط کسب وکار ایران ، راه را گم نکرده و هم چنان در مسیر رشد وتعالی خود گام برداشته  و در دشوار ترین لحظات و غرورانگیزترین اوقات ، با کنترل وهدایت سیستم های عملیاتی خود در مسیری مطلوب ، گوی موفقیت را از رقبا بربایند .

آشنایی با جایزه استارت آپی استاد محمد کریم فضلی

دانشگاه گلرنگ ، با توجه به لزوم توسعه وترویج کارآفرینی استارت آپی در کشور به عنوان مهم ترین رویکرد خودکفایی اقتصادی وصنعتی در کشور ، وبا توجه به رسالت کارآفرینی و توسعه ی کسب وکار خود ، در نظردارد دومین دوره ی جایزه استارت آپی استاد محمد کریم فضلی ، بنیانگذار فقید گروه صنعتی گلرنگ را درهفتم اردیبهشت ماه  1401(به شرط بر طرف شدن محدودیت های ناشی از بیماری کرونا ) برگزار نماید . بدیهی است در صورت عدم برطرف شدن این مشکل ، ممکن است زمان برگزاری رویداد تغییر یابد و یا مراسم به صورت آنلاین برگزار شود.

به همین خاطر ، از همه ی کارآفرینان و شرکت ها  به صورت حقیقی وحقوقی در خواست می شود ، ضمن تکمیل فرم اولیه ثبت نام که دراین سایت بازگذاری شده است ، آمادگی خود را برای شرکت دراین برنامه اعلام نمایند.

این جایزه ، در دومدل وساختار حقیقی و حقوقی تنظیم شده و کارآفرینان محترم براساس نوع درخواست خود  براساس مدل حقیقی یا حقوقی مورد ارزیابی قرار گرفته و افراد وشرکت های برتردر مراسمی با حضور مدیرعامل محترم  و معاونین محترم گروه صنعتی گلرنگ  ، مورد تشویق قرار گرفته وتندیس کارآفرین برتر به همراه جوایز ارزشمند به ایشان اهداء خواهد شد.

دانشگاه گلرنگ ، ضمن پاسداشت نام وخاطره ی استاد محمد کریم فضلی ،  امیدوار است این حرکت ملی  آغاز بر توسعه ی کسب وکارهای ایرانی باشد.

مهلت ارسال آثار:پایان دی ماه 1400

مدل ارزیابی متقاضیان

ارزیابی متقاضیان دریافت این جایزه استارت آپی در دو گروه متقاضیان حقیقی و حقوقی انجام می شود. همه ی ارزیابی ها براساس مدل ویژه کارآفرینان شرکتی و کارآفرینان حقیقی انجام  و در هر سه حوزه صنعت ، خدمات وکشاورزی ،  کارآفرینان حقیقی و یا حقوقی برتر در سه گروه اول -دوم و سوم معرفی وانتخاب خواهند شد. کلیه ارزیابی ها ، توسط ارزیابان مستقل که به انتخاب دانشگاه گلرنگ گزینش شده اند ، زیر نظر هیات اجرایی برنامه انجام ونتیجه آن به متقاضیان اعلام می شود.

شرایط ثبت نام در جایزه

1-استارت آپ های مبتنی بر سایت و اپلیکیشن در اولویت میباشند.

2- استارت آپ های در مرحله ایده امکان حضور در جایزه را ندارند.

3- استارت آپ اجراء شده باشد( خواه پایین یا بالای نقطه ی سربه سر باشد)

4- در تمامی حوزه و فعالیت های استارت اپی ودانش بنیان امکان ثبت نام وجود دارد.

امتیازات شرکت در جایزه

افراد حقیقی و حقوقی شرکت کننده دراین دوره مشمول امتیازات مستقیم وغیر مستقیم برنامه قرار خواهند گرفت : 

الف- امتیازات مستقیم: مهم ترین امتیاز مستقیم این برنامه دریافت تندیس وجایزه ارزشمندی است که از طرف گروه صنعتی گلرنگ وتوسط آقای دکتر مهدی فضلی  رئیس هیات مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ به افراد شرکت کننده اهداء می شود.

ب- امتیازات غیر مستقیم : امتیازات غیر مستقیم این برنامه عبارتست از : شناخته شدن به عنوان یک کارآفرین برتر در سطح ملی  - امکان شبکه سازی در مجموعه شرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ - امکان جذب سرمایه گذار در کسب وکارها و ایده های مرتبط  - معرفی افراد حقیقی وحقوقی شرکت کننده دراین برنامه به شرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ

این رویداد را به تمامی فعالان در حوزه کارآفرینی و استارت آپی در تمامی زمینه های پیشنهاد می شود.

مدل ارزیابی متقاضیان

ارزیابی متقاضیان دریافت این جایزه استارت آپی در دو گروه متقاضیان حقیقی و حقوقی انجام می‌شود. همه‌ی ارزیابی‌ها براساس مدل ویژه کارآفرینان شرکتی و کارآفرینان حقیقی انجام  و در هر سه حوزه صنعت، خدمات وکشاورزی، کارآفرینان حقیقی و یا حقوقی برتر در سه گروه اول، دوم و سوم معرفی و انتخاب خواهند شد.

امتیازات شرکت دراین جایزه

-دریافت جوایز ارزنده نقدی و غیرنقدی - شناخته شدن به عنوان یک کارآفرین برتر در سطح ملی -  امکان شبکه سازی در مجموعه شرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ - امکان جذب سرمایه گذار در کسب وکارها و ایده‌های مرتبط -  معرفی افراد حقیقی و حقوقی شرکت کننده دراین برنامه به شرکت¬‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ

مدل ارزیابی متقاضیان

ارزیابی متقاضیان دریافت این جایزه استارت آپی در دو گروه متقاضیان حقیقی و حقوقی انجام می‌شود. همه‌ی ارزیابی‌ها براساس مدل ویژه کارآفرینان شرکتی و کارآفرینان حقیقی انجام  و در هر سه حوزه صنعت، خدمات وکشاورزی، کارآفرینان حقیقی و یا حقوقی برتر در سه گروه اول، دوم و سوم معرفی و انتخاب خواهند شد.

امتیازات شرکت دراین جایزه

-دریافت جوایز ارزنده نقدی و غیرنقدی - شناخته شدن به عنوان یک کارآفرین برتر در سطح ملی - امکان شبکه سازی در مجموعه شرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ - امکان جذب سرمایه گذار در کسب وکارها و ایده‌های مرتبط - معرفی افراد حقیقی و حقوقی شرکت کننده دراین برنامه به شرکت¬‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ

چگونه می توانم در این برنامه شرکت کنم؟ از طریق تهیه بلیط و تکمیل فرم تقاضای مندرج در این صفحه تقاضای خود را برای ما ارسال کنید.

مبنای ارزیابی چیست؟ ارزیابی بر اساس مدل طراحی شده برای این مهم انجام می شود.

امتیاز شرکت در این برنامه چست؟ شرکت کنندگان در این برنامه (در صورت واجد شرایط بودن) علاوه بر امتیازات مستقیم، از امتیازات غیر مستقیم برنامه (طبق آنچه که در بالا تعریف شده) نیز بهره مند خواهند شد.

ارزیابان این برنامه چگونه انتخاب شده اند؟ ارزیابان این برنامه مستقیماً توسط دانشگاه گلرنگ ارزیابی و انتخاب شده اند.

استارت آپ در چه حوزه هایی مد نظر است؟ در تمامی حوزه ها امکان ثبت نام وجود دارد.

 

پیشنهادات ما به شما

وبینار آشنایی با استانداردهای بین المللی و ایزو
وبینار آشنایی با کارت بازرگانی
وبینار آموزشی آناتومی فروش